Nasz portal właśnie powstaje. :) Zapraszamy do współtworzenia i regularnego odwiedzania! Redakcja
A+ A A-

Kurs greckiego na Peloponezie

 

Następny kurs greckiego w Grecji odbędzie się w 2 połowie września (21-28) w Paralio Astros na Peloponezie. :)

 

 

Samolotem można dolecieć do Aten lub Kalamaty. Zjeżdżamy się najpóźniej w poniedziałek 21-ego by zacząć wspólny program we wtorek. Kto chce może przyjechać wcześniej, np. na weekend przed, albo zostać dłużej od wtorku 29ego. 

W dniach 26-28 szykuje się ciekawe wydarzenie w ramach projektu “The Meraki People”: https://www.facebook.com/groups/269767659843100/?fref=ts , na które jesteśmy zaproszeni. Szczegóły wkrótce.

Tak jak poprzednio nie ma podziału na poziomy: uczymy się od siebie nawzajem pod moim czujnym uchem oraz z pomocą naszych greckich gospodarzy. :) Nie zamykamy się w sali lekcyjnej by zakuwać gramatykę, ale wychodzimy w teren i uczymy się w praktyce rozmawiając z miejscowymi i ze sobą nawzajem.
Przewiduję ok. 25 godzin wspólnej nauki poczynając od wspólnego przygotowywania śniadań, wyjść na miasto, do tawerny, na zakupy, na plażę czy spacery i zwiedzanie okolicy.

Według Waszego zainteresowania planujemy też program agroturystyczny: np. robienie wina, serów, zbieranie oliwek, mini-kurs gotowania z Christianą, itp. a także zwiedzanie okolicznych gór, malowniczych wiosek, monastyrów itp.

Zakwaterowanie:
Castle View Studios
po 2-3 osoby na studio

Koszt zakwaterowania i kursu:

7 nocy: 1090 zł.

Jest możliwość przedłużenia pobytu.
Przelot na własną rękę. Możliwość wspólnego dojazdu z Aten. Organizujemy wspólny dojazd z Aten 20ego września.

Wyżywienie:
Śniadania będziemy robić razem (sałatki greckie, jogurt z miodem i migdałami, pomarańcze... :) ), na mieście można też kupić np. tiropitę za 1,50 Euro, kawę za 1,20, sok za 2, na obiad danie główne w tawernie to 10-12 Euro, w fastfoodzie souvlaki to 2.20 Euro, piwo 2.10, sałatka 2.50. Pizza na dwie osoby to ok. 10 Euro. Każde studio ma aneks kuchenny, więc możemy też sami gotować i przy okazji poznawać słownictwo z tym związane. :)

Na dodatkowe atrakcje, np. warsztaty agroturystyczne i ewentualne wynajęcie samochodu zaplanujcie minimum 120 Euro. Christiana ma nam przygotować program warsztatów do wyboru, ale o tym w czym będziecie chcieli wziąć udział zdecydujemy wspólnie w gronie uczestników. Program może być bardziej intensywny lub mniej, zależnie od Waszych potrzeb.

Nasz wyjazd będzie jednym z elementów projektu Christiany Gardikioti “The Meraki People”: https://www.facebook.com/groups/269767659843100/, który ma na celu rewitalizację tego pięknego regionu m.in. przez agroturystykę. Czujcie się zaproszeni do dołączenia do tej grupy. :)

Zapisy: http://bit.ly/1DNpmES

 

Sklep

Odkryj Grecję

Sign In or Create Account

Do zobaczenia ponownie! :)